OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych

Aktualności

Obszar zagrożony ASF bez koła łowieckiego!

W gminie Międzyrzec Podlaski (powiat bialski), należącej do okręgu łowieckiego numer 19 doszło do kuriozalnej sytuacji. Z końcem marca nie zostało powołane koło łowieckie z uprawnieniami do odstrzału. W związku z zakończeniem terminu trwania poprzedniej umowy od 1 kwietnia b.r. myśliwi nie mają prawa strzelać do zwierzyny na tym terenie. Największe zdumienie w całej sytuacji budzi fakt, iż ten obszar należy do terenów zagrożonych przez ASF. Każdy dzień zwłoki w planowanym i koniecznym odstrzale dzików potęguje zagrożenie chorobą.

5 kwietnia 2017 przedstawiciele Rolniczego OPZZ z powiatu bialskiego uczestniczyli w zebraniu sztabu kryzysowego, które odbyło się w Starostwie w Białej Podlaskiej. Zgodnie z ustaleniami dzisiaj od godziny 8:00 działa pogotowie protestacyjne OPZZRiOR, które w przypadku braku rozwiązania tej sytuacji rozpocznie akcję protestacyjną.

Sztab kryzysowy zaproponował, by lekarz weterynarii powołał zupełnie inne koło łowieckie, którego zadaniem będzie odstrzał wszystkich dzików z tego terenu.

 

Newsletter
Bądź z nami na bieżąco zapisz się