OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych

Aktualności

Z Gruntu Polska

Bramy festiwalu otworzymy 6 i 7 sierpnia o godzinie 12:00. Zielona, otwarta przestrzeń pod adresem Borki Kosy 72 w gminie Zbuczyn będzie idealnym miejscem do rozpoczęcia ogólnopolskiej, długoterminowej kampanii społecznej utrwalającej postawę patriotyzmu konsumenckiego, jaką w swojej istocie jest nasze wydarzenie.

Wygraj ciągnik URSUS! - ogłosimy już w pierwszym dniu festiwalu! wystarczy być rolnikiem i wrzucić kupon do urny. Ciągnik to nie jedyna niespodzianka.

Festiwal otworzą Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel i przewodniczący Rolniczego OPZZ (organizator wydarzenia) Slawomir Izdebski ogłaszając, którzy  zainaugurują rządowy program wspierania polskich producentów żywności. Potem będzie i na poważnie, i na wesoło, i mądrze; w programie dwudniowego wydarzenia znajdą się debaty, spotkania autorskie: z Rafałem Ziemkiewiczem o jego książce "Jakie piękne samobójstwo" Jerzym Bralczykiem o języku polityki, z Krzysztofem Daukszewiczem, Januszem Szewczakiem - spotkanie ku przestrodze kredytobiorców pt."Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy", prezentacje polskich producentów żywności i maszyn rolniczych, a obok występy Tomasza Jachimka, Krzysztofa Daukszewicza, aktora i kabareciarza Rafała Rutkowskiego, Reni Jusis jaklo ecomama i publikujący we Wprost krytyk kulinarny Maciej Nowak. Znanego z Ranczo aktora Piotra Pręgowskiego zapytamy dlaczego zamieszkał na wsi. 

Newsletter
Bądź z nami na bieżąco zapisz się